Bliv medlem af foreningen

  • Medlemskab er for dig, som har været udsat for seksuelle overgreb før du blev myndig.
  • Støttemedlemskab er for pårørende, fagpersoner, studerende og andre, som støtter foreningens formål.
  • Kollektivt medlemskab er for institutioner og organisationer.
HANDELSBETINGELSER Landsforeningen Spor modtager betaling med Dankort, VISA og Mastercard m.fl. Alle beløb er i DKK. Danske kroner og er incl. moms. NETS bruger en godkendt betalingsserver, der krypterer alle dine kortoplysninger. Det betyder, at man ikke kan aflæse dine informationer. BETALING – Det kort, som blev anvendt ved købet, debiteres, når produktet sendes til kortholderen. AFBESTILLING – Hvis du ønsker at afbestille en vare så send en mail til kontakt@landsforeningen-spor.dk. LEVERING Medlemskab af Landsforeningen Spor træder i kraft når betalingen er gennemført. Landsforeningen Spor leverer købte varer inden for 14 dage inkl. fragt. REKLAMATIONSRET Der gives 2 års reklamationsret i henhold til købeloven. Vores reklamationsret gælder for fejl i materiale og/eller fabrikation. Landsforeningen Spor dækker i rimeligt omfang returneringsomkostninger. Ved returnering Rettes henvendelse til og reklamationer sendes til: KONTAKTOPLYSNINGER: Landsforeningen Spor Grundtvigsvej 27A, 1.tv 1864 Frederiksberg CVR-nummer: 31351901 kontakt@landsforeningen-spor.dk Tlf.: 30145452 Der modtages ikke pakker sendt på efterkrav. FORTRYDELSESRET Der gives 14 dages fuld returret på varer købt i vores Webshop. Perioden regnes fra den dag, hvor du modtager ordren. Returneringsomkostninger skal du selv afholde. Fortrydelse skal anmeldes til os senest 14 efter købet og fra fortrydelsen skal I senest 14 dage efter returnere forsendelsen. Meddelelsen skal gives pr. mail på kontakt@landsforeningen-spor.dk. I meddelelsen skal du gøre os tydeligt opmærksom på, at du ønsker at udnytte din fortrydelsesret. REFUSION Hvis der er aftalt refusion, så bedes I sende jeres bankoplysninger, så vi kan overføre det aftalte beløb. Varens stand, når du sender den retur Du hæfter kun for eventuel forringelse af varens værdi, som skyldes anden håndtering, end hvad der er nødvendigt for at fastslå varens art, egenskaber og den måde, den fungerer på. Med andre ord – du kan prøve varen på samme måde, som hvis du prøvede den i en fysisk butik. Hvis varen er prøvet udover, hvad der er beskrevet ovenfor, betragter vi den som brugt, hvilket betyder, at du ved fortrydelse af købet kun får en del eller intet af købsbeløbet retur, afhængig af varens handelsmæssige værdi. For at modtage hele købsbeløbet retur må du altså gøre det samme, som man kan i en fysisk butik. Du må afprøve varen, men ikke tage den i egentlig brug. PERSONOPLYSNINGER – Landsforeningen Spor behandler personoplysninger i overensstemmelse med persondataloven. Læs hvordan dine personoplysninger bliver behandlet her. Oplysninger, som kan knyttes til dig som person, vil aldrig blive tilgængelige for andre virksomheder eller kunne kobles til andre eksterne registre. KLAGEMULIGHEDER – oversigt og links: Har du en klage over et produkt, købt i vores Webshop, kan der sendes en klage til kontakt@landsforeningen-spor.dk. Hvis du vil klage over behandlingen af din klage: Konkurrence- og Forbrugerstyrelsens Center for Klageløsning Carl Jacobsens Vej 35 2500 Valby Link: www.forbrug.dk Hvis du er forbruger med bopæl i et andet EU-land, kan du angive din klage i EU Kommissionens online klageplatform. Platformen findes her: http://ec.europa.eu/consumers/odr/ Angiver du en klage her, skal du oplyse vores E-mail adresse: kontakt@landsforeningen-spor.dk

Vælg betalingsmetode

Betalingsservice

Tilmeld og betal via Betalingsservice. Medlemskabet bliver automatisk fornyet. Du kan til enhver tid afmelde det.

Betal med kort

Betal medlemskabet med kreditkort. Når medlemskabet skal fornys, sender vi dig en email. Dine oplysninger behandles af DIBS og NETS via en sikker forbindelse.

MobilePay

Overfør beløbet og anfør mailadresse til foreningens Mobilepay.

Er pengene små?

Søg et doneret medlemskab

Hvis du gerne vil være medlem af Spor, men har svært ved at få økonomien til at hænge sammen, kan du søge et doneret medlemskab. Send en mail til medlem@landsforeningen-spor.dk med dit navn, adresse og fødselsdato.

Det med småt

Læs foreningens handelsbetingelser.

Læs foreningens privatlivspolitik.